• Spektakl profilaktyczno-wychowawczy

  Dnia 17.11. 2017 r. w naszej szkole gościliśmy aktorów teatru "Kurtyna" z Krakowa. Aktorzy zaprezentowali spektakl profilaktyczno -wychowawczy pt. "Kto jak nie ja - poznaj siebie". Foto relacja w "Albumie fotograficznym".

 • Wojewódzki Konkurs Piosenki

  17 listopada 2017r. w MDK "Pod Akacją" w Lublinie odbył się Wojewódzki Konkurs Piosenki "Jesienne Nutki 2017".  Komisja konkursowa po wysłuchaniu wszystkich wykonawców postanowiła przyznać srebrnego kasztana w kategorii zespoły (grupa wiekowa gimnazjum) naszemu zespołowi wokalnemu CANTABILE w składzie: Paulina Adamczyk, Ania Kukiełka, Sara Drozd, Katarzyna Szczygieł, Kamila Lewicka i Katarzyna Kozieł (opiekun Olga Skrzypczak-Kowalczyk). Gratulujemy młodym artystkom i życzymy dalszych sukcesów!

 • Brawa dla recytatorów!

  Nasi recytatorzy odnoszą kolejne sukcesy. Tym razem uczestniczyli w VIII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej pod hasłem „Żadne miejsce nie powinno być milsze dla Ciebie od Ojczyzny”. Konkurs odbył się 16 listopada w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 im. majora H. Dobrzańskiego w Bychawie.  Honorowy patronat sprawował Starosta Powiatu Lubelskiego p. Paweł Pikula oraz Burmistrz Bychawy.  Do konkursu zostali zaproszeni uczniowie klas VII szkoły podstawowej, II i III gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych.  Wśród 44 uczestników znalazło się 5 recytatorów z naszej szkoły:  Karolina Borzęcka 7b, Krystian Wiechnik 7c, Karolina Polkowska IIC, Paulina Adamczyk IIIC oraz Kamila Lewicka IIIC.  Wszyscy pięknie zaprezentowali swoje wiersze, a Krystian Wiechnik i Karolina Polkowska znaleźli się w gronie laureatów. Krystian  znalazł się na najwyższym stopniu podium, natomiast Karolina zajęła drugie miejsce. Jesteśmy z Was bardzo dumni. Gratulacje!
  Więcej informacji w zakładce „Nasze sukcesy” a pamiątkowe zdjęcia  można obejrzeć „Albumie fotograficznym”. Zapraszamy.

   

 • WARSZTATY TEATRALNE

  15 listopada grupa gimnazjalistów uczestniczyła w warsztatach teatralnych, które odbyły się w Liceum Plastycznym im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie. Zajęcia prowadziła grupa artystów ze Stowarzyszenia „Sztuka Nowa” z Warszawy. Udział w warsztatach okazał się strzałem w dziesiątkę, o czym przeczytacie w zakładce „Z życia szkoły”.

 • Odkrywcy literatury Astrid Lindgren

  14.11.2017 r. uczniowie klasy 3d mięli okazje uczestniczyć w interesującej lekcji bibliotecznej przeprowadzonej przez panią Krystynę Szłapę. Jej tematem było zapoznanie dzieci z twórczością  słynnej pisarki szwedzkiej Astrid Lindgren – autorki książek dla dzieci takich jak Pippi Pończoszanka, Dzieci z Bullerbyn . Uczniowie z zainteresowaniem słuchali czytanych fragmentów książek tej autorki, oglądali wystawę okolicznościową . Dużo radości sprawiło im obejrzenie fragmentu filmu pt. „' Pippi Lanksztrum” .  Humorystyczne scenki z życia Pippi  bardzo ich zaciekawiły i rozbawiły. W dobry nastrój wprowadziły ich przygody Karla.. Z wielką ochotą postanowiły wziąć udział w organizowanym  konkursie na temat twórczości A. Lindgren w 110 rocznicę jej urodzin.

 • Pamiętamy o przeszłości!!!! Narodowe Święto Niepodległości

  Narodowe Święto Niepodległości uczniowie klas młodszych uczcili udziałem w uroczystej akademii przygotowanej przez klasy 3d i 3e pod kierunkiem Pani Barbary Roziewicz i Małgorzaty Dynerowicz. Świąteczny nastrój podkreślały piękne dekoracje, historyczne stroje oraz kotyliony w barwach biało- czerwonych. Powagę uroczystości nadało wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewanie hymnu państwowego. Wydarzenia minionych lat przedstawiono poprzez recytacje utworów patriotycznych i odśpiewanie legionowych pieśni. Uwieńczeniem występu był  taniec do etiudy Chopina obrazujący dumę narodową młodych Polaków z posiadania wolnego kraju i symboli narodowych.. Ta lekcja historii pozostanie w pamięci wielu.

 • Dlaczego 11 listopada świętujemy odzyskanie niepodległości?

  Na takie pytanie szukali odpowiedzi uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, którzy, wraz z p. Mariolą Sidor i p. Mirosławem Choiną, przygotowali inscenizację z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.  Scenki z wydarzeń historycznych przeplatały się z recytacjami wierszy do nich nawiązujących. Całości dopełniły pieśni patriotyczne w wykonaniu szkolnego chóru pod kierunkiem p. Olgi Skrzypczak – Kowalczyk.

 • Uroczysta msza za Ojczyznę w 99 rocznicę odzyskania niepodległości.

  W sobotę 11 listopada w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Ignacego Loyoli w Niemcach została odprawiona o godzinie 10:00 uroczysta msza w intencji Ojczyzny w 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Wśród licznie zgromadzonych wiernych nie zabrakło przedstawicieli naszej społeczności szkolnej. Poza uczniami przybyłymi na mszę, Szkołę Podstawową w Niemcach reprezentował p. Dyrektor Jerzy Wójcik, p. Wicedyrektor Barbara Józefacka oraz Poczet Sztandarowy pod opieką p. Mirosława Choiny.

 • VIII Diecezjalny Przegląd Jasełek i Grup Kolędniczych pod Honorowym Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty

  Odział Akcji Katolickiej przy parafii pw. św. Ignacego z Loyoli w Niemcach we współpracy z Szkołą Podstawową w Niemcach zaprasza do udziału w  VIII Diecezjalnym Przeglądzie Jasełek i Grup Kolędniczych, który odbędzie się 8 stycznia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Niemcach przy ul. Szkolnej 23 w godz.9.00- 16.00. Więcej informacji w zakładce Regulaminy konkursów.

 • VI Diecezjalny Konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową pod Honorowym Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty

  Parafialny Odział Akcji Katolickiej w Niemcach  zaprasza do udziału  VI Konkursie Diecezjalnym na Szopkę Bożonarodzeniową  pod patronatem ks. Proboszcza parafii w Niemcach, Kuratora Oświaty w Lublinie, Wójta Gminy Niemce, Dyrektora Szkoły Podstawowej w Niemcach. Więcej informacji w zakładce Regulaminy konkursów.

 • W barwach biało-czerwonych

 • „ 2 NOCNA MILA NIEPODLEGŁOŚCI”

  Ponad trzydziestoosobowa reprezentacja uczniów, nauczycieli i rodziców Szkoły Podstawowej w Niemcach wzięła udział w Biegu Niepodległości pt. "2. Nocna Mila Niepodległości" organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Lublinie przy współpracy z Fundacją „Ruchu Solidarności Rodzin. Był to symboliczny bieg pamięci przypadający w rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Więcej informacji w zakładce Z życia szkoły.

 • KONCERT PATRIOTYCZNY

  11 listopada świętowaliśmy 99. rocznicę odzyskania niepodległości przez nasz kraj. W tym dniu w Europejskim Ośrodku Integracyjnym w Niemcach odbył się koncert patriotyczny pt. „A to Polska właśnie…”, na który zaprosił Chór Męski Bas Canto.  Do współpracy po raz kolejny włączyła się nasza szkoła. Jak w poprzednich latach koncert połączył różne dziedziny sztuki: śpiew, muzykę, recytację, teatr, malarstwo… Więcej informacji w zakładce Z życia szkoły.

 • IV GMINNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI PATRIOTYCZNEJ „A TO POLSKA WŁAŚNIE…”

  9 listopada już po raz czwarty gimnazjaliści z Ciecierzyna, Krasienina i Niemiec prezentowali talenty recytatorskie podczas Gminnego Konkursu Poezji Patriotycznej pod hasłem „A to Polska właśnie…”. Spotkanie rozpoczęli Paulina Adamczyk i Błażej Barszcz, którzy wcielili się w role Panny Młodej i Poety z „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego i wyjaśnili, skąd pochodzi hasło konkursu. Organizatorem zmagań konkursowych jest nasza szkoła  we współpracy z GBP w Niemcach oraz Stowarzyszeniem Chór Męski „Bas Canto”. Honorowy patronat objął Wójt Gminy Niemce p. Krzysztof Urbaś. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych są nasi uczniowie: Karolina Polkowska (IIC), Paulina Adamczyk (IIIC) oraz Kamila Lewicka (IIIC). Gratulujemy!  Więcej informacji i dokładne wyniki konkursu znajdziecie w zakładce „Nasze sukcesy”, a zdjęcia w „Albumie fotograficznym”.

 • DBAMY O NASZE BEZPIECZEŃSTWO

  8 listopada uczniów klas pierwszych odwiedzili funkcjonariusze Miejskiej Komendy Policji w Lublinie, którzy opowiadali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz w życiu codziennym np. czy otwieramy drzwi obcym, co zrobić gdy na swej drodze spotkamy groźnie wyglądającego psa. Każdy z uczniów otrzymał odblaskową opaskę, która bardzo się przyda w powrotach do domu po zmroku. Była to bardzo ciekawa lekcja, gdzie nasi uczniowie byli też pytani o pewne zachowania na drodze – zdali ten test celująco.

 • Pippi Pończoszanka i inni

  Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas 3, 4 i 5 szkoły podstawowej do udziału  w konkursie czytelniczym  Astrid Lindgren i bohaterowie jej książek. Cele konkursu to: poznanie twórczości znanej na całym świecie szwedzkiej pisarki dziecięcej, promocja jej książek w środowisku szkolnym, zaakcentowanie 110 rocznicy urodzin.   W tygodniu   13-17 listopada 2017 r. (dowolny dzień tego okresu) uczniowie pobierają jedną kartę z 20 pytaniami. Wypełnioną, podpisaną (imię, nazwisko, klasa) oddają do dnia 30 listopada do biblioteki.  Więcej informacji  w zakładce Biblioteka-Konkursy.

 • Wystawa klocków Lego

  3 listopada uczniowie drugiej klasy odwiedzili edukacyjną wystawę klocków LEGO. Były miniatury Pałacu Kultury i Nauki, Titanica czy samolotu prezydenta USA. Uwagę uczniów przyciągnęły szczególnie: poruszające się pociągi, smok i pająk. Były także klockowe, naturalnej wielkości podobizny Roberta Lewandowskiego, Marcina Gortata i Agnieszki Radwańskiej. W mini kinie uczniowie dowiedzieli się jak zbudować robota i nim sterować. Był czas na samodzielne budowanie: samolotów, samochodów, wież czy wysokich murów. Wystawa była bardzo interesująca.

 • Klasy pierwsze na wystawie klocków lego

  26 października uczniowie klas pierwszych byli na swojej pierwszej szkolnej wycieczce. Odwiedzili Wystawę Klocków Lego w Lublinie. Był to świetna przygoda w strefie kreatywnych zabaw z wykorzystaniem zgromadzonych  klocków- każdy znalazł tu coś dla siebie. Zachwyciła nas też przygotowana ekspozycja gotowych budowli- samolot ,statek, sanie Mikołaja czy też postacie sławnych sportowców. Wrażeniami długo dzieliliśmy się z kolegami.

 • „Młoda Polska Szkoła Parlamentaryzmu”

  Nietypowa lekcja historii  z udziałem prezesa Instytutu Pamięci Narodowej Jarosława Szarka, doradcy prezydenta RP prof. Andrzeja Zybertowicza i wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka, odbyła się konferencja inaugurująca ogólnopolski projekt „Młoda Polska Szkoła Parlamentaryzmu” w której uczestniczyły uczennice ze szkoły Podstawowej w Niemcach. Projekt powstał z myślą o edukacji i propagowaniu postaw propaństwowych – patriotycznych, w oparciu o przykłady osobowości historycznych – Żołnierzy Niezłomnych. Uroczystego otwarcia konferencji dokonał wojewoda lubelski. Więcej informacji w zakładce Z życia szkoły.

 • Klocki i lizaki

  Lizaki, to coś, co lubią wszyscy, dlatego uczniowie klasy 3d i 3e postanowili sami je zrobić. 27 października Trzecioklasiści udali się do Manufaktury słodyczy w Lublinie i, po obejrzeniu pokazu produkcji słodkości,  samodzielnie zrobili kolorowe, kręcone lizaki. Potem pojechali zobaczyć, co można zrobić z klocków lego, czyli odwiedzili największą w Polsce, edukacyjną wystawę KLOCKÓW LEGO. Zobaczyli min. różne budowle, pojazdy, urządzenia, pole bitwy, makiety miasteczek itp. Dzieci same mogły spróbować własnymi siłami zbudować coś z klocków różnej wielkości. Po zabawie i z zapasami słodkości wrócili do szkoły. Wycieczka była słodka, zabawna, ale pełna nowych wrażeń.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Niemcach
  ul. Szkolna 23
  21-025 Niemce


 • 817561594
  817561728

Galeria zdjęć