• Dzień Edukacji Narodowej

  16 października w Szkole Podstawowej w Niemcach odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej. Z okazji święta szkolne chóry pod kierownictwem p. Olgi Skrzypczak -Kowalczyk wykonały okolicznościowe piosenki, a nauczyciele oraz pracownicy niepedagogiczni za swą pracę otrzymali Nagrody Dyrektora Szkoły.

 • Bombowa wycieczka

  10 października, we wtorek uczniowie klasy III a i III e odwiedzili Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Ponieważ jest to jednocześnie fabryka, dzieci mogły zobaczyć jak robi  się bombki, jak się je maluje i suszy. Trzecioklasiści oglądali choinki i bombki z różnych krajów, podziwiali piękne, różnorodne ozdoby choinkowe. Potem mogli sami wykonać bombkę oraz kupić nietypowe ozdoby choinkowe, np. sowy, pingwiny, pieski, kotki, samochodziki i karoce. Wycieczka była bardzo kolorowa i pouczająca.

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Międzynarodowa Wymiana Młodzieży

  Spotkanie organizacyjne-10 października 2017 r. młodzież ze szkół z Krasienina i Ciecierzyna przyjechała na pierwsze spotkanie Wymiany Międzynarodowej do Nasutowa. To oni, nasi doświadczeni Strażnicy z Młodzieżowej Straży Leśnej będą gospodarzami i przewodnikami dla swoich rówieśników z Hiszpanii i Rumunii. Przed nimi tydzień nauki, zabawy oraz poznawania świata przyrody i kultury. Nowe wyzwania na pewno pobudzą kreatywność naszej młodzieży, zajęcia w języku angielskim pozwolą na szlifowanie języka, a zupełnie nowe miejsce warsztatów - Ośrodek Edukacyjny w Nasutowie spodoba się i naszym uczniom i gościom z Europy.

  M.Kot

 • SPACER PO NAŁĘCZOWIE

  6 października klasy IIIA i IIIB udały się do Nałęczowa na wycieczkę polonistyczną szlakiem Bolesława Prusa i Stefana Żeromskiego. Na początku przeszliśmy się Aleją Zasłużonych na cmentarzu w Nałęczowie. Następnie, spacerując Aleją Lipową, oglądaliśmy piękne wille.  Kolejnym miejscem naszej wycieczki było, mieszczące się w Pałacu Małachowskich, muzeum Bolesława Prusa. Udaliśmy się także do muzeum Stefana Żeromskiego, jednak z powodu remontu było ono zamknięte. Po zwiedzeniu wszystkich miejsc, podzieleni  na grupy, graliśmy w grę miejską. Wycieczka zakończyła się wesołym powrotem do domu.

 • Złoto dla biegaczy- nasi lekkoatleci najlepsi w powiecie!!

  Jak „smakuje” złoto? I to na dodatek „podwójne”. Warto o to zapytać uczniów Szkoły Podstawowej w Niemcach, którzy zwyciężyli w biegach przełajowych dziewcząt i chłopców. Zawody odbyły się 05 października w Bychawie.  Zarówno sztafeta dziewcząt jak i chłopców  zdobyła I miejsce i awansowała do etapu rejonowego. Więcej informacji w zakładce Nasze sukcesy.

 • "Biegam Bo Lubię Lasy"

  Czwarta edycja biegu o puchar Dyrektora RDLP w Lublinie organizowanego pod hasłem: ”Biegam Bo Lubię Lasy" już za nami. Młodzieżowa Straż Leśna (+ sympatycy)  w akcji. Zadaniem MSL była pomoc w obstawieniu trasy i zadbanie o bezpieczeństwo zawodników.  Biegacze, którzy uczestniczyli w tegorocznych biegach na pewno wiedzą, że: bieganie w lesie jest zdrowe, bieganie w lesie to przyjemność, bieganie… Co tu dłużej pisać. Więcej informacji w zakładce Projekty-MSL.

 • Biblioteka zaprasza do świata filmu

  Do mojego domu wchodzi się przez kino. Tak mawia znany polski reżyser Piotr Łazarkiewicz. Do szkolnej biblioteki nadal wchodzi się przez drzwi. Ale za tymi drzwiami, w dniach 9-13 października (od poniedziałku do piątku), zamieszka filmowy duch. Zapraszamy do udziału w IV już edycji konkursu W kręgu polskiego filmu. Gimnazjalisto, ta propozycja jest właśnie dla Ciebie. Nie wahaj się ani chwili, zabaw się w detektywa, rozszyfruj filmowe zagadki. Liczymy na Ciebie… Regulamin konkursu w zakładce Biblioteka/ Konkursy

 • Trzecioklasiści i ekologia

  W dniu 4 października uczniowie klasy III e wzięli udział w lekcji bibliotecznej pt. „Na ratunek Ziemi” w Bibliotece w Niemcach- Oddział dla Dzieci. Trzecioklasiści rozwiązywali różne łamigłówki o tematyce ekologicznej, układali hasła dotyczące ratowania przyrody oraz wzięli udział w inscenizacji wiersza "Sznurek Jurka". Oglądali książki o przyrodzie, potem wypowiadali się na ich temat. Na zakończenie obejrzeli wystawę publikacji o tematyce ekologicznej. To były bardzo pouczające zajęcia.

 • Adam Urban Vice-Mistrzem Województwa w podnoszeniu ciężarów

  Po wspaniałym sukcesie w Wojewódzkim Turnieju o Puchar Ziemi Puławskiej do lat 17 w podnoszeniu ciężarów, rozegranym w Puławach w dniu 19 września i wywalczeniu tam brązowego medalu, Adam Urban uczeń klasy III Gimnazjum w Niemcach, zawodnik GULKS Niemce ponownie stanął na podium. Na rozegranych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Młodzików w Małaszewiczach w dniu 30 września, Adam zajął drugie miejsce ze wspaniałym rekordem życiowym w dwuboju 151 kg i uzyskał tytuł Wice-Mistrza Województwa Młodzików do lat 15.

 • Literackie wędrówki po Nałęczowie

  W piątek 29 września III C zainaugurowała wyprawy do miejsc związanych ze znanymi literatami. Gimnazjaliści odwiedzili Nałęczów,  by odszukać śladów Bolesława Prusa, Stefana Żeromskiego, Henryka Sienkiewicza czy Ewy Szelburg – Zarembiny. Podziwiali także piękne nałęczowskie wille oraz Park Zdrojowy. Musieli też wykazać się orientacją w terenie i umiejętnością nawiązywania kontaktów, bo uczestniczyli w grze dydaktycznej.  Na koniec próbowali swoich sił w kręgielni. Ze wszystkich zadań wywiązali się bardzo dobrze. Piękna pogoda, magia uzdrowiska, atmosfera w grupie sprawiły, że wycieczka była udana, a wszyscy wrócili odrobinę lepsi, bo – według autora „Lalki” – tak wpływa na ludzi Nałęczów.  Pamiątkowe zdjęcia już wkrótce znajdą się w „Albumie fotograficznym”. Zapraszamy do oglądania.

 • Wizyta Policjanta

  Dnia 27. 09. 2017r. na zaproszenie pani pedagog kl. 2 i 3d odwiedził pan Policjant z Komisariatu Policji w Niemcach. Celem było przekazanie najmłodszym uczniom podstawowych zasad "Bezpiecznej drogi do szkoły", w tym - konieczności używania elementów odblaskowych oraz właściwego zachowania się na drodze. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Uczniowie zadawali wiele pytań naszemu gościowi, który udzielał wyczerpujących odpowiedzi. W najbliższym czasie pan Policjant odwiedzi inne klasy.

 • Poznajemy dziedzictwo kulturowe naszego regionu - ginące zawody

     W pewien piękny, słoneczny , wrześniowy  dzień  uczniowie klas 2 i 3d wybrali się do Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie. Wzięli oni udział w zajęciach odkrywających przed nimi tajemnice   ginących zawodów. Odwiedzili warsztaty: łubiarza, rzeźbiarza,  szkutnika, hafciarki, tkaczki. Więcej informacji w zakładce Z życia szkoły.

 • Podsumowanie akcji Gorączka Złota 2017

 • „W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie…”

  Świetnym pomysłem okazała się dwudniowa wycieczka Młodzieżowej Straży Leśnej na Roztocze. Została ona zorganizowana przez Fundację Sempre a Frente realizującą projekt. Wycieczka odbyła się 21-22.09.2017r. Celem wyprawy było zwiedzanie najpiękniejszych miejsc Roztocza oraz aktywne i twórcze zdobywanie wiadomości na temat różnych środowisk przyrodniczych, społecznych i kulturowych, a także właściwe obcowanie ze światem ludzi i przyrody. Naszym przewodnikiem po Roztoczu był – pan Stefan Bielecki, który zaskoczył nas mile swoją ogromną wiedzą i poczuciem humoru. Więcej informacji w zakładce Projekty-MSL.

 • Wyniki wyborów do Samorządu

 • Gminne Czytanie Wesela

 • RAJD ROWEROWY -„Lasy Kozłowieckie wczoraj i dziś”

  W dniu 15.09.2017 roku Młodzieżowa Straż Leśna oraz uczniowie klasy 7c wzięli udział w obchodach Europejskich Dni Dziedzictwa- pod hasłem „Lasy Kozłowieckie wczoraj i dziś”. W odpowiedzi na zaproszenie ZPO w Ciecierzynie grupa młodzieży z naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyła w rajdzie rowerowym do Rezerwatu Kozie Góry- Kopanina. 

 • Narodowe Czytanie WESELA

  Była Panna Młoda, Pan Młody, weselni goście i muzyka ludowa na żywo. Było to, co powinno być na wiejskim weselu. A wszystko  za sprawą uczniów i absolwentów naszej szkoły, którzy 2 września wzięli udział w Narodowym Czytaniu „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Nasze działanie, realizowane we współpracy z Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym, podobało się mieszkańcom, turystom, dziennikarzom przybyłym na uroczystość. Z powierzonego zadania na "szóstkę" wywiązali się członkowie szkolnego koła recytatorskiego. Każdy mógł spróbować własnych sił "w starciu" z klasyką polskiej literatury, biorąc udział w konkursie literackim, przygotowanym przez  redakcję KLEKSA .  Pamiątką ze spotkania były zakładki do książek oraz karty z pieczęcią "Narodowego Czytania". Ważnym punktem spotkania było podpisanie oficjalnego porozumienia o współpracy pomiędzy dyrekcją MNKD i Szkoły Podstawowej w Niemcach. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

   

 • ROZKŁAD ODJAZDÓW AUTOBUSU SZKOLNEGO

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Niemcach
  ul. Szkolna 23
  21-025 Niemce


 • 817561594
  817561728

Galeria zdjęć