• Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas pod hasłem "Tak. Pomagam"

  Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to znak, że  Wolontariusze z Szkoły Podstawowej w Niemcach przeprowadzili kolejną zbiórkę żywności dla potrzebujących. Mowa oczywiście o Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności Caritas pod hasłem "Tak. Pomagam", która odbyła się w dniach 8 i 9 grudnia br. we wszystkich sklepach w Niemcach tj. Biedronce, w Delikatesach Centrum i w Stokrotce.  Więcej informacji w zakładce Z życia szkoły.

 • Wspaniałe zakończenie roku dla Adama!

  Adam Urban uczeń III klasy Gimnazjum w Niemcach, zawodnik GULKS Niemce, na dwóch ostatnich w tym roku zawodach w podnoszeniu ciężarów rangi Ogólnopolskiej zdobył brązowe medale. Startując w kategorii wagowej do 94 kg na Ogólnopolskim Pucharze Roztocza w Zamościu (03.11. wynik 158 kg) i Ogólnopolskim Turnieju Nadziei Olimpijskich w Biłgoraju (02.12. wynik 151 kg) stanął na trzecim miejscu podium. Serdecznie Adasiowi gratulujemy i życzymy w Nowym Roku jeszcze w większych sukcesów sportowych!


  Ryszard Sosnowski Prezes GULKS Niemce

   

 • Wyniki szkolnego konkursu „Astrid Lindgren i bohaterowie jej książek”

  W konkursie zorganizowanym przez bibliotekę z okazji 110 rocznicy urodzin Astrid Lindgren,  wzięło udział 24 uczniów z klas 3 - 5 szkoły podstawowej. Odpowiedzieli oni pisemnie na 20  pytań dotyczących życia i twórczości tej znanej na całym świecie autorki. Wyniki konkursu w zakładce Biblioteka-Konkursy.

 • Wycieczka integracyjna klas 6 do Laser City w Lublinie.

  7 grudnia klasy 6b i 6c wybrały się na sportowo-rekreacyjne zajęcia z laserowego paint-ball’a  do centrum rozrywki Laser City w Lublinie. Pomysłodawcą wyjazdu był pan Marek Gromaszek, a wykonawcą pomysłu został p.  Mirosław Choina, który namówił p. Urszulę Głuszak (uczniów nie trzeba było namawiać) i tak zrealizowano wyprawę, która przyniosła wiele wrażeń, zapewniła uczestnikom dreszczyk emocji i pozwoliła w aktywny, oryginalny sposób spędzić ze sobą czas.

 • Pierwsza Gwiazdka tuż, tuż! Wraz z nią prezenty!!!

  6 grudnia 2017r. uczniowie klas:1a, 1b, 1c, 2, 3b, 3d otrzymali wspaniały prezent - św. Mikołaj zaprosił ich do Multikina na film pt.: „Pierwsza gwiazdka” Bohaterowie filmu wprowadzili dzieci w bożonarodzeniowy klimat. Sympatyczny i odważny osiołek Bo, gołąb oraz urocza owieczka Ruth podążając za tajemniczą gwiazdą – stają się świadkami narodzin Jezusa. Ta niezwykła opowieść pełna humoru i wzruszeń bardzo się wszystkim podobała, a św. Mikołaj obdarował jeszcze każde dziecko podkładką pod myszkę komputerową i  cukierkami. Dziękujemy!

 • Uroczyste pożegnanie sztandaru szkoły.

  30 listopada 2017 roku uczniowie klas 6-7 oraz II i III Gimnazjum w imieniu  społeczności naszej szkoły pożegnali na uroczystym apelu sztandar Zespołu Szkół im. Ziemi Lubelskiej w Niemcach. Uroczystości przewodniczyli: pan Dyrektor Jerzy Wójcik oraz panie Wicedyrektor Barbara Józefacka i Jadwiga Łucka-Drozd. Apel został przygotowany przez Poczet Sztandarowy Szkoły oraz uczniów klas III Gimnazjum pod opieką pana Mirosława Choiny. Więcej informacji w zakładce Z życia szkoły.

 • Spotkanie andrzejkowe

  TU WSPANIALE SIĘ BAWIMY, SZKOŁĘ W BAJKĘ WNET ZMIENIMY- takie hasło odkryli pierwszaki podczas spotkania andrzejkowego w dniu 28 listopada. W tym dniu drużyna czerwonych-1a, drużyna niebieskich-1b oraz drużyna żółtych-1c musiała wykazać się kreatywnością, sprawnością, umiejętnościami polonistycznymi oraz matematycznymi, aby zdobywać kolejne litery do rozszyfrowania hasła. Do zadań, które musiały wykonać drużyny należało między innymi zbudowanie zamku z pudeł, odczarowanie imion zaklętych księżniczek, zdobycie góry lodowej, pokonanie balonowych smoków i wiele, wiele innych zadań. Nie zabrakło też wróżb  oraz wesołych zabaw tanecznych , a uczniowie zaprezentowali się jako  postacie z bajek. Wszyscy świetnie się bawili.

 • Wernisaż prac uczniów i absolwentów naszej szkoły

  Artyści są wśród nas…
  W piątkowe popołudnie 24 listopada w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja sztuki.  Był to wernisaż prac uczniów należących do koła plastycznego zorganizowany przez panią Joannę Piekarczyk.  Nie zawiedli zaproszeni goście: dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, absolwenci oraz licznie przybyli rodzice i dziadkowie. Na wystawie znalazły się prace wykonane różnymi technikami i o różnej tematyce, których autorami są obecni członkowie koła plastycznego oraz absolwenci. Sztukom plastycznym towarzyszyła poetycka część artystyczna przygotowana przez członków koła literackiego pod kierunkiem pani Anny Zgierskiej. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku, za który dziękujemy Radzie Rodziców. Spotkanie przebiegało w ciepłej i serdecznej atmosferze. Zapraszamy do oglądania wystawy.

   

 • Wojewódzki Konkurs Pięknego Czytania

  22 listopada 2017 roku odbył się Wojewódzki Konkurs Pięknego Czytania w ramach Festiwalu Słowa i Obrazu. Wzięły w nim udział dwie uczennice z naszej szkoły: Karolina Rodak i Katarzyna Gajewska, obie z klasy 7b. Przygotowała je p. Mariola Sidor. Zaprezentowały fragmenty powieści Astrid Lindgren „Ronja córka zbójnika”. Kasia Gajewska zdobyła wyróżnienie w kategorii szkół podstawowych i 30 listopada 2017 na podsumowaniu konkursu odebrała dyplom i nagrodę. Gratulujemy sukcesu!!!

 • Misiowe święto

  Każdy z nas posiada bądź posiadał własnego ulubionego pluszowego misia. Zabawka ta, wzorowana oczywiście na niedźwiedziu,  nieodłącznie kojarzona jest z beztroskim czasem dzieciństwa.  W tym roku Światowy Dzień Pluszowego Misia przypadał 25 listopada. W bibliotece uczniowie z klasy 2 i z klasy 1b wysłuchali informacji o niedźwiedziach, ich występowaniu, gatunkach, zwyczajach. Wysłuchali fragmentów ciekawych książek, których bohaterami są prawdziwe bądź  stworzone przez autorów misie. Więcej informacji w zakładce Biblioteka-Aktualności.

 • Spektakl profilaktyczno-wychowawczy

  Dnia 17.11. 2017 r. w naszej szkole gościliśmy aktorów teatru "Kurtyna" z Krakowa. Aktorzy zaprezentowali spektakl profilaktyczno -wychowawczy pt. "Kto jak nie ja - poznaj siebie". Foto relacja w "Albumie fotograficznym".

 • Wojewódzki Konkurs Piosenki

  17 listopada 2017r. w MDK "Pod Akacją" w Lublinie odbył się Wojewódzki Konkurs Piosenki "Jesienne Nutki 2017".  Komisja konkursowa po wysłuchaniu wszystkich wykonawców postanowiła przyznać srebrnego kasztana w kategorii zespoły (grupa wiekowa gimnazjum) naszemu zespołowi wokalnemu CANTABILE w składzie: Paulina Adamczyk, Ania Kukiełka, Sara Drozd, Katarzyna Szczygieł, Kamila Lewicka i Katarzyna Kozieł (opiekun Olga Skrzypczak-Kowalczyk). Gratulujemy młodym artystkom i życzymy dalszych sukcesów!

 • Brawa dla recytatorów!

  Nasi recytatorzy odnoszą kolejne sukcesy. Tym razem uczestniczyli w VIII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej pod hasłem „Żadne miejsce nie powinno być milsze dla Ciebie od Ojczyzny”. Konkurs odbył się 16 listopada w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 im. majora H. Dobrzańskiego w Bychawie.  Honorowy patronat sprawował Starosta Powiatu Lubelskiego p. Paweł Pikula oraz Burmistrz Bychawy.  Do konkursu zostali zaproszeni uczniowie klas VII szkoły podstawowej, II i III gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych.  Wśród 44 uczestników znalazło się 5 recytatorów z naszej szkoły:  Karolina Borzęcka 7b, Krystian Wiechnik 7c, Karolina Polkowska IIC, Paulina Adamczyk IIIC oraz Kamila Lewicka IIIC.  Wszyscy pięknie zaprezentowali swoje wiersze, a Krystian Wiechnik i Karolina Polkowska znaleźli się w gronie laureatów. Krystian  znalazł się na najwyższym stopniu podium, natomiast Karolina zajęła drugie miejsce. Jesteśmy z Was bardzo dumni. Gratulacje!
  Więcej informacji w zakładce „Nasze sukcesy” a pamiątkowe zdjęcia  można obejrzeć „Albumie fotograficznym”. Zapraszamy.

   

 • WARSZTATY TEATRALNE

  15 listopada grupa gimnazjalistów uczestniczyła w warsztatach teatralnych, które odbyły się w Liceum Plastycznym im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie. Zajęcia prowadziła grupa artystów ze Stowarzyszenia „Sztuka Nowa” z Warszawy. Udział w warsztatach okazał się strzałem w dziesiątkę, o czym przeczytacie w zakładce „Z życia szkoły”.

 • Odkrywcy literatury Astrid Lindgren

  14.11.2017 r. uczniowie klasy 3d mięli okazje uczestniczyć w interesującej lekcji bibliotecznej przeprowadzonej przez panią Krystynę Szłapę. Jej tematem było zapoznanie dzieci z twórczością  słynnej pisarki szwedzkiej Astrid Lindgren – autorki książek dla dzieci takich jak Pippi Pończoszanka, Dzieci z Bullerbyn . Uczniowie z zainteresowaniem słuchali czytanych fragmentów książek tej autorki, oglądali wystawę okolicznościową . Dużo radości sprawiło im obejrzenie fragmentu filmu pt. „' Pippi Lanksztrum” .  Humorystyczne scenki z życia Pippi  bardzo ich zaciekawiły i rozbawiły. W dobry nastrój wprowadziły ich przygody Karla.. Z wielką ochotą postanowiły wziąć udział w organizowanym  konkursie na temat twórczości A. Lindgren w 110 rocznicę jej urodzin.

 • Pamiętamy o przeszłości!!!! Narodowe Święto Niepodległości

  Narodowe Święto Niepodległości uczniowie klas młodszych uczcili udziałem w uroczystej akademii przygotowanej przez klasy 3d i 3e pod kierunkiem Pani Barbary Roziewicz i Małgorzaty Dynerowicz. Świąteczny nastrój podkreślały piękne dekoracje, historyczne stroje oraz kotyliony w barwach biało- czerwonych. Powagę uroczystości nadało wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewanie hymnu państwowego. Wydarzenia minionych lat przedstawiono poprzez recytacje utworów patriotycznych i odśpiewanie legionowych pieśni. Uwieńczeniem występu był  taniec do etiudy Chopina obrazujący dumę narodową młodych Polaków z posiadania wolnego kraju i symboli narodowych.. Ta lekcja historii pozostanie w pamięci wielu.

 • Dlaczego 11 listopada świętujemy odzyskanie niepodległości?

  Na takie pytanie szukali odpowiedzi uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, którzy, wraz z p. Mariolą Sidor i p. Mirosławem Choiną, przygotowali inscenizację z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.  Scenki z wydarzeń historycznych przeplatały się z recytacjami wierszy do nich nawiązujących. Całości dopełniły pieśni patriotyczne w wykonaniu szkolnego chóru pod kierunkiem p. Olgi Skrzypczak – Kowalczyk.

 • Uroczysta msza za Ojczyznę w 99 rocznicę odzyskania niepodległości.

  W sobotę 11 listopada w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Ignacego Loyoli w Niemcach została odprawiona o godzinie 10:00 uroczysta msza w intencji Ojczyzny w 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Wśród licznie zgromadzonych wiernych nie zabrakło przedstawicieli naszej społeczności szkolnej. Poza uczniami przybyłymi na mszę, Szkołę Podstawową w Niemcach reprezentował p. Dyrektor Jerzy Wójcik, p. Wicedyrektor Barbara Józefacka oraz Poczet Sztandarowy pod opieką p. Mirosława Choiny.

 • VIII Diecezjalny Przegląd Jasełek i Grup Kolędniczych pod Honorowym Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty

  Odział Akcji Katolickiej przy parafii pw. św. Ignacego z Loyoli w Niemcach we współpracy z Szkołą Podstawową w Niemcach zaprasza do udziału w  VIII Diecezjalnym Przeglądzie Jasełek i Grup Kolędniczych, który odbędzie się 8 stycznia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Niemcach przy ul. Szkolnej 23 w godz.9.00- 16.00. Więcej informacji w zakładce Regulaminy konkursów.

 • VI Diecezjalny Konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową pod Honorowym Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty

  Parafialny Odział Akcji Katolickiej w Niemcach  zaprasza do udziału  VI Konkursie Diecezjalnym na Szopkę Bożonarodzeniową  pod patronatem ks. Proboszcza parafii w Niemcach, Kuratora Oświaty w Lublinie, Wójta Gminy Niemce, Dyrektora Szkoły Podstawowej w Niemcach. Więcej informacji w zakładce Regulaminy konkursów.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Niemcach
  ul. Szkolna 23
  21-025 Niemce


 • 817561594
  817561728

Galeria zdjęć