Turniej BRD VIII Gminne Trezentacje Teatralne

R E G U L A M I N

VIII GMINNYCH PREZENTACJI TEATRALNYCH  - NIEMCE 2024

I.  ORGANIZATOR:

1. Organizatorem VIII Gminnych Prezentacji Teatralnych - Niemce 2024, zwanych dalej prezentacjami, jest Szkoła Podstawowa im. Marty z Budnych Łosiowej w Niemcach.

2. Prezentacje odbywają się pod patronatem Wójta Gminy Niemce.

I. CELEM PREZENTACJI  JEST:

• prezentacja dorobku artystycznego szkolnych zespołów teatralnych Gminy Niemce;
  • promocja talentów dzieci i młodzieży z terenu Gminy Niemce;
  • inspirowanie instruktorów do teatralnych prób wyzwalających twórczą postawę dzieci;
  • inspirowanie do poszukiwań nowych form pracy artystycznej i wychowawczej wśród zespołów dziecięcych;
  • stworzenie możliwości wymiany doświadczeń w pracy artystycznej i wychowawczej

II. ZAŁOŻENIA PROGRAMOWE:

1. W prezentacjach mogą uczestniczyć zespoły teatralne klas 1-8 szkół podstawowych oraz przedszkolne grupy „0” z placówek oświatowych Gminy Niemce.

Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych:

• przedszkole oddział „0” oraz klasy 1-3 szkoły podstawowej
  • klasy 4-8 szkoły podstawowej

Dla laureatów w każdej kategorii przewidziane są statuetki i nagrody.

Każda placówka może zgłosić maksymalnie po 2 zespoły w każdej kategorii.

1. Przy doborze repertuaru i jego opracowaniu teatralnym (tworzenie scenariusza, scenografia, reżyseria, muzyka, ruch) należy kierować się zarówno walorami artystycznymi i wychowawczymi utworów, jak i własną inwencją artystyczną oraz możliwościami wykonawczymi zespołów.
  2. Oprawa artystyczna widowiska nie powinna zawierać zbyt dużych elementów scenograficznych   oraz   takich, które wymagają specjalnych warunków technicznych do ich montowania.
  3. Czas trwania prezentowanego programu nie może przekroczyć 20 minut.
  4. Każde przedstawienie będzie oceniać Jury powołane przez organizatorów.
  5. Z każdym zespołem, poza instruktorem (kierownikiem artystycznym), winien być obecny na przeglądzie opiekun - wychowawca, odpowiedzialny za grupę pod względem organizacyjnym  i wychowawczym.

III. TERMIN i MIEJSCE

1. Prezentacje odbędą się w Szkole Podstawowej im. Marty z Budnych Łosiowej w Niemcach, przy ul. Szkolnej 23 w dniu  26 marca 2024 r. (w przypadku dużej liczby zgłoszeń organizator zastrzega możliwość przedłużenia prezentacji o jeden dzień - 27 marca).
  2. Warunkiem uczestnictwa w prezentacjach jest nadesłanie KARTY ZGŁOSZENIA  oraz formularzy zgody na przetwarzanie danych i wykorzystanie wizerunku uczniów biorących udział w przeglądzie teatralnym do dnia 06.03.2024, na adres e-mail:

zsniemce@gmail.com lub m.sidor@spniemce.pl

IV. JURY

1. Przedstawienia oceniać będzie Jury powołane przez organizatora.
  2. Werdykt Jury jest ostateczny.
  3. Przy ocenie zespołu, Jury weźmie pod uwagę: dobór repertuaru, formy wyrazu artystycznego (inscenizacja, reżyseria, oprawa plastyczna, muzyczna i choreografia), wykonawstwo (kultura słowa również głośne i wyraźne mówienie bez mikrofonów), ruch, gest itp.), ogólny wyraz artystyczny i wartości wychowawcze.

V. NAGRODY

1. Wszystkie zespoły, biorące udział w prezentacjach oraz ich opiekunowie otrzymają dyplomy uczestnictwa. Dodatkowo, zespoły otrzymają nagrody rzeczowe.
  2. Jury, spośród wszystkich występujący zespołów, wytypuje I, II i III miejsce w każdej kategorii VIII Gminnych Prezentacji Teatralnych - Niemce 2024 w podanych  kategoriach. Zespoły te otrzymają nagrody i pamiątkowe statuetki.

Zapraszamy do udziału w prezentacjach.

Organizator prezentacji

W celu zasięgnięcia informacji dotyczących organizacji i przebiegu VIII Gminnych Prezentacji Teatralnych proszę kontaktować się z:

- Natalią Winiarską - tel. 500 504 803

-  Barbarą Roziewicz - tel. 691 716 621