Regulaminy konkursów

Regulamin Konkursu Papieskiego

Regulamin XII Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej

„W hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II”

dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

1. Organizatorzy konkursu:

Zespół Szkół im. Ziemi Lubelskiej w Niemcach (osoba odpowiedzialna:  Anna Zgierska – nauczyciel języka polskiego Gimnazjum nr 1 w Niemcach)

Gminna Biblioteka Publiczna w Niemcach

2. Patronat:

Gminna Biblioteka Publiczna w Niemcach.

3. Data i miejsce konkursu

Konkurs odbędzie się 11.05.2017 r. w Zespole Szkół im. Ziemi Lubelskiej w Niemcach (ul. Szkolna 23). Rozpoczęcie o godzinie 9.30.

4. Cele konkursu:

- uczczenie Świętego Jana Pawła II,

- popularyzacja twórczości Papieża,

- kształtowanie potrzeb estetycznych i wrażliwości na piękno słowa poetyckiego,

- zachęcenie młodzieży do ujawniania uzdolnień na polu recytacji,

- integracja młodzieży różnych szkół,

- współpraca różnych placówek kulturalno - oświatowych.

5. Zasady uczestnictwa:

- w konkursie recytatorskim  każdą szkołę może reprezentować pięciu uczniów,

- w zależności od ilości zgłoszonych szkół, konkurs może być podzielony na dwie kategorie: szkoła gimnazjalna i ponadgimnazjalna,

- uczestnicy  przygotowują recytację dwóch utworów (wiersz lub fragment prozy): jeden Jana Pawła II (Karola Wojtyły) i jeden tekst o tematyce Maryjnej lub z  motywem matki,

- czas recytacji nie może przekroczyć 5 min.,

- zgłoszenia należy przesłać do 26.04. 2017 r. (listownie lub faxem ,  wypełniając odrębny formularz dla każdego uczestnika) pod adresem:

im. Ziemi Lubelskiej w Niemcach

tel. (081) 756 15 94; fax 740 24 87

6. Kryteria oceny i nagrody:

Oceny dokonuje jury powołane przez organizatorów konkursu, biorąc pod uwagę następujące kryteria:

• dobór repertuaru,
  • płynność wypowiedzi (opanowanie tekstu na pamięć, rozumienie wygłoszonego tekstu, swoboda wypowiedzi)
  • wyrazistość wypowiedzi (poprawność w zakresie artykulacji, przestrzeganie zasad akcentowania, dykcja)
  • ogólny wyraz artystyczny (własna interpretacja).

Wszyscy uczestnicy otrzymują dyplomy, a laureaci nagrody książkowe przygotowane przez GBP
w Niemcach.

Zapraszamy do udziału w konkursie!

• Zespół Szkół im. Ziemi Lubelskiej w Niemcach