"Spelling Bee" "Bookworms Competition" 3a i 3b w Warszawie 3c i 3d w Piotrawinie Gorączka złota Dinozaury Tydzień Bibliotek Turniej Rycerski Turniej Piłki Ręcznej Konkurs Mitologiczny „Ona i On…” Podróż klasy 3c do Afryki? SŁOWA I EMOCJE Konkurs Piosenki Angielskiej Wycieczka S.K PCK Grand Prix LZS 2017 Walentynki Gala stypendialna Przedświąteczne warsztaty Warsztaty w Gminnej Bibliotece AKCJA SK PCK „Listen & Write” Listy od Aniołów PCK Andrzejki w 3b 11 listopada Droga do wolności KONCERT PATRIOTYCZNY Kleks na warsztatach

"Spelling Bee"

Konkurs literowania po angielsku - "Spelling Bee"

Dnia 12 czerwca 2017 roku uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej wzięli udział w konkursie "Spelling Bee" organizowanym co roku w naszej szkole. Jak zwykle był to konkurs międzyszkolny i nasi uczniowie rywalizowali z kolegami i koleżankami ze Szkoły Podstawowej z Krasienina.

Zadaniem uczniów podczas pierwszego etapu konkursu było głośne literowanie słów pojawiających się na ekranie projekcyjnym. Natomiast drugi etap polegał na literowaniu słów z pamięci. Słowa te były niezwykle trudne, ale nasze „pszczółki” doskonale podołały zadaniu. Po wielu niezwykle trzymających w napięciu dogrywkach, jurorzy (p. Agnieszka Zgierska, p. Krystyna Szłapa i p. Beata Wiśniewska) wyłonili zwycięzców:

I miejsce – Gabriela Zgierska  – ZS Krasienin

II miejsce – Magda Goluch z klasy 3c - ZS Niemce

III miejsce – Karolina Dobosz – ZS Krasienin

Wyróżnienie – Amelia Stachura z klasy 3c – ZS Niemce

Wyróżnienie – Kacper Firlej – ZS Krasienin

Serdeczne podziękowania dla sponsorów – Państwa Grażyny i Kazimierza Rębów, właścicielom „Eurpejskiego Ośrodka Integracyjnego” w Niemcach, którzy ufundowali nagrody dla laureatów.

Organizator konkursu: Beata Wiśniewska

• Zespół Szkół im. Ziemi Lubelskiej w Niemcach