Ginące zawody

Ginące zawody

Poznajemy dziedzictwo kulturowe naszego regionu - ginące zawody

W pewien piękny, słoneczny , wrześniowy  dzień  uczniowie klas 2 i 3d wybrali się do Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie. Wzięli oni udział w zajęciach odkrywających przed nimi tajemnice   ginących zawodów. Odwiedzili warsztaty: łubiarza, rzeźbiarza,  szkutnika, hafciarki, tkaczki. Dowiedzieli się co to jest kobylica ,jak robi się obręcze do sit, z jakiego drewna najlepiej wykonywać rzeżby. Dziewczynki w pracowni hafciarskiej miały możliwość zrobienia na szydełku bransoletki. Z dużym zapałem przystąpiły do pracy. Efekt był imponujący, powstały kolorowe ozdoby na rękę.  Czasy minione stały się im bardziej znane i bliskie dzięki zwiedzeniu wystawy pt. „Życie codzienne dawniej”. Zajęcia w Skansenie były żywą lekcją historii, a spotkania z ciekawymi ludźmi skarbnicą wiedzy. Warto było wziąć udział w tych interesujących warsztatach.

• Szkoła Podstawowa w Niemcach