Czwartek 14.12.2017
liczba odwiedzin: 3144531

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Niemcach
  ul. Szkolna 23
  21-025 Niemce


 • 817561594
  817561728

Galeria zdjęć

Rok szkolny:

Witamy na naszej stronie

 

 

Wiadomości

 • Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to znak, że  Wolontariusze z Szkoły Podstawowej w Niemcach przeprowadzili kolejną zbiórkę żywności dla potrzebujących. Mowa oczywiście o Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności Caritas pod hasłem "Tak. Pomagam", która odbyła się w dniach 8 i 9 grudnia br. we wszystkich sklepach w Niemcach tj. Biedronce, w Delikatesach Centrum i w Stokrotce.  Więcej informacji w zakładce Z życia szkoły.

 • Adam Urban uczeń III klasy Gimnazjum w Niemcach, zawodnik GULKS Niemce, na dwóch ostatnich w tym roku zawodach w podnoszeniu ciężarów rangi Ogólnopolskiej zdobył brązowe medale. Startując w kategorii wagowej do 94 kg na Ogólnopolskim Pucharze Roztocza w Zamościu (03.11. wynik 158 kg) i Ogólnopolskim Turnieju Nadziei Olimpijskich w Biłgoraju (02.12. wynik 151 kg) stanął na trzecim miejscu podium. Serdecznie Adasiowi gratulujemy i życzymy w Nowym Roku jeszcze w większych sukcesów sportowych!


  Ryszard Sosnowski Prezes GULKS Niemce

 • W konkursie zorganizowanym przez bibliotekę z okazji 110 rocznicy urodzin Astrid Lindgren,  wzięło udział 24 uczniów z klas 3 - 5 szkoły podstawowej. Odpowiedzieli oni pisemnie na 20  pytań dotyczących życia i twórczości tej znanej na całym świecie autorki. Wyniki konkursu w zakładce Biblioteka-Konkursy.

 • 7 grudnia klasy 6b i 6c wybrały się na sportowo-rekreacyjne zajęcia z laserowego paint-ball’a  do centrum rozrywki Laser City w Lublinie. Pomysłodawcą wyjazdu był pan Marek Gromaszek, a wykonawcą pomysłu został p.  Mirosław Choina, który namówił p. Urszulę Głuszak (uczniów nie trzeba było namawiać) i tak zrealizowano wyprawę, która przyniosła wiele wrażeń, zapewniła uczestnikom dreszczyk emocji i pozwoliła w aktywny, oryginalny sposób spędzić ze sobą czas.

 • 6 grudnia 2017r. uczniowie klas:1a, 1b, 1c, 2, 3b, 3d otrzymali wspaniały prezent - św. Mikołaj zaprosił ich do Multikina na film pt.: „Pierwsza gwiazdka” Bohaterowie filmu wprowadzili dzieci w bożonarodzeniowy klimat. Sympatyczny i odważny osiołek Bo, gołąb oraz urocza owieczka Ruth podążając za tajemniczą gwiazdą – stają się świadkami narodzin Jezusa. Ta niezwykła opowieść pełna humoru i wzruszeń bardzo się wszystkim podobała, a św. Mikołaj obdarował jeszcze każde dziecko podkładką pod myszkę komputerową i  cukierkami. Dziękujemy!

 • 30 listopada 2017 roku uczniowie klas 6-7 oraz II i III Gimnazjum w imieniu  społeczności naszej szkoły pożegnali na uroczystym apelu sztandar Zespołu Szkół im. Ziemi Lubelskiej w Niemcach. Uroczystości przewodniczyli: pan Dyrektor Jerzy Wójcik oraz panie Wicedyrektor Barbara Józefacka i Jadwiga Łucka-Drozd. Apel został przygotowany przez Poczet Sztandarowy Szkoły oraz uczniów klas III Gimnazjum pod opieką pana Mirosława Choiny. Więcej informacji w zakładce Z życia szkoły.

 • TU WSPANIALE SIĘ BAWIMY, SZKOŁĘ W BAJKĘ WNET ZMIENIMY- takie hasło odkryli pierwszaki podczas spotkania andrzejkowego w dniu 28 listopada. W tym dniu drużyna czerwonych-1a, drużyna niebieskich-1b oraz drużyna żółtych-1c musiała wykazać się kreatywnością, sprawnością, umiejętnościami polonistycznymi oraz matematycznymi, aby zdobywać kolejne litery do rozszyfrowania hasła. Do zadań, które musiały wykonać drużyny należało między innymi zbudowanie zamku z pudeł, odczarowanie imion zaklętych księżniczek, zdobycie góry lodowej, pokonanie balonowych smoków i wiele, wiele innych zadań. Nie zabrakło też wróżb  oraz wesołych zabaw tanecznych , a uczniowie zaprezentowali się jako  postacie z bajek. Wszyscy świetnie się bawili.

 • Artyści są wśród nas…
  W piątkowe popołudnie 24 listopada w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja sztuki.  Był to wernisaż prac uczniów należących do koła plastycznego zorganizowany przez panią Joannę Piekarczyk.  Nie zawiedli zaproszeni goście: dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, absolwenci oraz licznie przybyli rodzice i dziadkowie. Na wystawie znalazły się prace wykonane różnymi technikami i o różnej tematyce, których autorami są obecni członkowie koła plastycznego oraz absolwenci. Sztukom plastycznym towarzyszyła poetycka część artystyczna przygotowana przez członków koła literackiego pod kierunkiem pani Anny Zgierskiej. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku, za który dziękujemy Radzie Rodziców. Spotkanie przebiegało w ciepłej i serdecznej atmosferze. Zapraszamy do oglądania wystawy.

 • 22 listopada 2017 roku odbył się Wojewódzki Konkurs Pięknego Czytania w ramach Festiwalu Słowa i Obrazu. Wzięły w nim udział dwie uczennice z naszej szkoły: Karolina Rodak i Katarzyna Gajewska, obie z klasy 7b. Przygotowała je p. Mariola Sidor. Zaprezentowały fragmenty powieści Astrid Lindgren „Ronja córka zbójnika”. Kasia Gajewska zdobyła wyróżnienie w kategorii szkół podstawowych i 30 listopada 2017 na podsumowaniu konkursu odebrała dyplom i nagrodę. Gratulujemy sukcesu!!!

 • Każdy z nas posiada bądź posiadał własnego ulubionego pluszowego misia. Zabawka ta, wzorowana oczywiście na niedźwiedziu,  nieodłącznie kojarzona jest z beztroskim czasem dzieciństwa.  W tym roku Światowy Dzień Pluszowego Misia przypadał 25 listopada. W bibliotece uczniowie z klasy 2 i z klasy 1b wysłuchali informacji o niedźwiedziach, ich występowaniu, gatunkach, zwyczajach. Wysłuchali fragmentów ciekawych książek, których bohaterami są prawdziwe bądź  stworzone przez autorów misie. Więcej informacji w zakładce Biblioteka-Aktualności.

 • Dnia 17.11. 2017 r. w naszej szkole gościliśmy aktorów teatru "Kurtyna" z Krakowa. Aktorzy zaprezentowali spektakl profilaktyczno -wychowawczy pt. "Kto jak nie ja - poznaj siebie". Foto relacja w "Albumie fotograficznym".

 • 17 listopada 2017r. w MDK "Pod Akacją" w Lublinie odbył się Wojewódzki Konkurs Piosenki "Jesienne Nutki 2017".  Komisja konkursowa po wysłuchaniu wszystkich wykonawców postanowiła przyznać srebrnego kasztana w kategorii zespoły (grupa wiekowa gimnazjum) naszemu zespołowi wokalnemu CANTABILE w składzie: Paulina Adamczyk, Ania Kukiełka, Sara Drozd, Katarzyna Szczygieł, Kamila Lewicka i Katarzyna Kozieł (opiekun Olga Skrzypczak-Kowalczyk). Gratulujemy młodym artystkom i życzymy dalszych sukcesów!

 • Nasi recytatorzy odnoszą kolejne sukcesy. Tym razem uczestniczyli w VIII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej pod hasłem „Żadne miejsce nie powinno być milsze dla Ciebie od Ojczyzny”. Konkurs odbył się 16 listopada w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 im. majora H. Dobrzańskiego w Bychawie.  Honorowy patronat sprawował Starosta Powiatu Lubelskiego p. Paweł Pikula oraz Burmistrz Bychawy.  Do konkursu zostali zaproszeni uczniowie klas VII szkoły podstawowej, II i III gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych.  Wśród 44 uczestników znalazło się 5 recytatorów z naszej szkoły:  Karolina Borzęcka 7b, Krystian Wiechnik 7c, Karolina Polkowska IIC, Paulina Adamczyk IIIC oraz Kamila Lewicka IIIC.  Wszyscy pięknie zaprezentowali swoje wiersze, a Krystian Wiechnik i Karolina Polkowska znaleźli się w gronie laureatów. Krystian  znalazł się na najwyższym stopniu podium, natomiast Karolina zajęła drugie miejsce. Jesteśmy z Was bardzo dumni. Gratulacje!
  Więcej informacji w zakładce „Nasze sukcesy” a pamiątkowe zdjęcia  można obejrzeć „Albumie fotograficznym”. Zapraszamy.

 • 15 listopada grupa gimnazjalistów uczestniczyła w warsztatach teatralnych, które odbyły się w Liceum Plastycznym im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie. Zajęcia prowadziła grupa artystów ze Stowarzyszenia „Sztuka Nowa” z Warszawy. Udział w warsztatach okazał się strzałem w dziesiątkę, o czym przeczytacie w zakładce „Z życia szkoły”.

 • 14.11.2017 r. uczniowie klasy 3d mięli okazje uczestniczyć w interesującej lekcji bibliotecznej przeprowadzonej przez panią Krystynę Szłapę. Jej tematem było zapoznanie dzieci z twórczością  słynnej pisarki szwedzkiej Astrid Lindgren – autorki książek dla dzieci takich jak Pippi Pończoszanka, Dzieci z Bullerbyn . Uczniowie z zainteresowaniem słuchali czytanych fragmentów książek tej autorki, oglądali wystawę okolicznościową . Dużo radości sprawiło im obejrzenie fragmentu filmu pt. „' Pippi Lanksztrum” .  Humorystyczne scenki z życia Pippi  bardzo ich zaciekawiły i rozbawiły. W dobry nastrój wprowadziły ich przygody Karla.. Z wielką ochotą postanowiły wziąć udział w organizowanym  konkursie na temat twórczości A. Lindgren w 110 rocznicę jej urodzin.

 • Narodowe Święto Niepodległości uczniowie klas młodszych uczcili udziałem w uroczystej akademii przygotowanej przez klasy 3d i 3e pod kierunkiem Pani Barbary Roziewicz i Małgorzaty Dynerowicz. Świąteczny nastrój podkreślały piękne dekoracje, historyczne stroje oraz kotyliony w barwach biało- czerwonych. Powagę uroczystości nadało wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewanie hymnu państwowego. Wydarzenia minionych lat przedstawiono poprzez recytacje utworów patriotycznych i odśpiewanie legionowych pieśni. Uwieńczeniem występu był  taniec do etiudy Chopina obrazujący dumę narodową młodych Polaków z posiadania wolnego kraju i symboli narodowych.. Ta lekcja historii pozostanie w pamięci wielu.

 • Na takie pytanie szukali odpowiedzi uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, którzy, wraz z p. Mariolą Sidor i p. Mirosławem Choiną, przygotowali inscenizację z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.  Scenki z wydarzeń historycznych przeplatały się z recytacjami wierszy do nich nawiązujących. Całości dopełniły pieśni patriotyczne w wykonaniu szkolnego chóru pod kierunkiem p. Olgi Skrzypczak – Kowalczyk.

 • W sobotę 11 listopada w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Ignacego Loyoli w Niemcach została odprawiona o godzinie 10:00 uroczysta msza w intencji Ojczyzny w 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Wśród licznie zgromadzonych wiernych nie zabrakło przedstawicieli naszej społeczności szkolnej. Poza uczniami przybyłymi na mszę, Szkołę Podstawową w Niemcach reprezentował p. Dyrektor Jerzy Wójcik, p. Wicedyrektor Barbara Józefacka oraz Poczet Sztandarowy pod opieką p. Mirosława Choiny.

 • Odział Akcji Katolickiej przy parafii pw. św. Ignacego z Loyoli w Niemcach we współpracy z Szkołą Podstawową w Niemcach zaprasza do udziału w  VIII Diecezjalnym Przeglądzie Jasełek i Grup Kolędniczych, który odbędzie się 8 stycznia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Niemcach przy ul. Szkolnej 23 w godz.9.00- 16.00. Więcej informacji w zakładce Regulaminy konkursów.

 • Parafialny Odział Akcji Katolickiej w Niemcach  zaprasza do udziału  VI Konkursie Diecezjalnym na Szopkę Bożonarodzeniową  pod patronatem ks. Proboszcza parafii w Niemcach, Kuratora Oświaty w Lublinie, Wójta Gminy Niemce, Dyrektora Szkoły Podstawowej w Niemcach. Więcej informacji w zakładce Regulaminy konkursów.

 • Ponad trzydziestoosobowa reprezentacja uczniów, nauczycieli i rodziców Szkoły Podstawowej w Niemcach wzięła udział w Biegu Niepodległości pt. "2. Nocna Mila Niepodległości" organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Lublinie przy współpracy z Fundacją „Ruchu Solidarności Rodzin. Był to symboliczny bieg pamięci przypadający w rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Więcej informacji w zakładce Z życia szkoły.

 • 11 listopada świętowaliśmy 99. rocznicę odzyskania niepodległości przez nasz kraj. W tym dniu w Europejskim Ośrodku Integracyjnym w Niemcach odbył się koncert patriotyczny pt. „A to Polska właśnie…”, na który zaprosił Chór Męski Bas Canto.  Do współpracy po raz kolejny włączyła się nasza szkoła. Jak w poprzednich latach koncert połączył różne dziedziny sztuki: śpiew, muzykę, recytację, teatr, malarstwo… Więcej informacji w zakładce Z życia szkoły.

 • 9 listopada już po raz czwarty gimnazjaliści z Ciecierzyna, Krasienina i Niemiec prezentowali talenty recytatorskie podczas Gminnego Konkursu Poezji Patriotycznej pod hasłem „A to Polska właśnie…”. Spotkanie rozpoczęli Paulina Adamczyk i Błażej Barszcz, którzy wcielili się w role Panny Młodej i Poety z „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego i wyjaśnili, skąd pochodzi hasło konkursu. Organizatorem zmagań konkursowych jest nasza szkoła  we współpracy z GBP w Niemcach oraz Stowarzyszeniem Chór Męski „Bas Canto”. Honorowy patronat objął Wójt Gminy Niemce p. Krzysztof Urbaś. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych są nasi uczniowie: Karolina Polkowska (IIC), Paulina Adamczyk (IIIC) oraz Kamila Lewicka (IIIC). Gratulujemy!  Więcej informacji i dokładne wyniki konkursu znajdziecie w zakładce „Nasze sukcesy”, a zdjęcia w „Albumie fotograficznym”.

 • 8 listopada uczniów klas pierwszych odwiedzili funkcjonariusze Miejskiej Komendy Policji w Lublinie, którzy opowiadali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz w życiu codziennym np. czy otwieramy drzwi obcym, co zrobić gdy na swej drodze spotkamy groźnie wyglądającego psa. Każdy z uczniów otrzymał odblaskową opaskę, która bardzo się przyda w powrotach do domu po zmroku. Była to bardzo ciekawa lekcja, gdzie nasi uczniowie byli też pytani o pewne zachowania na drodze – zdali ten test celująco.

 • Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas 3, 4 i 5 szkoły podstawowej do udziału  w konkursie czytelniczym  Astrid Lindgren i bohaterowie jej książek. Cele konkursu to: poznanie twórczości znanej na całym świecie szwedzkiej pisarki dziecięcej, promocja jej książek w środowisku szkolnym, zaakcentowanie 110 rocznicy urodzin.   W tygodniu   13-17 listopada 2017 r. (dowolny dzień tego okresu) uczniowie pobierają jedną kartę z 20 pytaniami. Wypełnioną, podpisaną (imię, nazwisko, klasa) oddają do dnia 30 listopada do biblioteki.  Więcej informacji  w zakładce Biblioteka-Konkursy.

 • 3 listopada uczniowie drugiej klasy odwiedzili edukacyjną wystawę klocków LEGO. Były miniatury Pałacu Kultury i Nauki, Titanica czy samolotu prezydenta USA. Uwagę uczniów przyciągnęły szczególnie: poruszające się pociągi, smok i pająk. Były także klockowe, naturalnej wielkości podobizny Roberta Lewandowskiego, Marcina Gortata i Agnieszki Radwańskiej. W mini kinie uczniowie dowiedzieli się jak zbudować robota i nim sterować. Był czas na samodzielne budowanie: samolotów, samochodów, wież czy wysokich murów. Wystawa była bardzo interesująca.

 • 26 października uczniowie klas pierwszych byli na swojej pierwszej szkolnej wycieczce. Odwiedzili Wystawę Klocków Lego w Lublinie. Był to świetna przygoda w strefie kreatywnych zabaw z wykorzystaniem zgromadzonych  klocków- każdy znalazł tu coś dla siebie. Zachwyciła nas też przygotowana ekspozycja gotowych budowli- samolot ,statek, sanie Mikołaja czy też postacie sławnych sportowców. Wrażeniami długo dzieliliśmy się z kolegami.

 • Nietypowa lekcja historii  z udziałem prezesa Instytutu Pamięci Narodowej Jarosława Szarka, doradcy prezydenta RP prof. Andrzeja Zybertowicza i wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka, odbyła się konferencja inaugurująca ogólnopolski projekt „Młoda Polska Szkoła Parlamentaryzmu” w której uczestniczyły uczennice ze szkoły Podstawowej w Niemcach. Projekt powstał z myślą o edukacji i propagowaniu postaw propaństwowych – patriotycznych, w oparciu o przykłady osobowości historycznych – Żołnierzy Niezłomnych. Uroczystego otwarcia konferencji dokonał wojewoda lubelski. Więcej informacji w zakładce Z życia szkoły.

 • Lizaki, to coś, co lubią wszyscy, dlatego uczniowie klasy 3d i 3e postanowili sami je zrobić. 27 października Trzecioklasiści udali się do Manufaktury słodyczy w Lublinie i, po obejrzeniu pokazu produkcji słodkości,  samodzielnie zrobili kolorowe, kręcone lizaki. Potem pojechali zobaczyć, co można zrobić z klocków lego, czyli odwiedzili największą w Polsce, edukacyjną wystawę KLOCKÓW LEGO. Zobaczyli min. różne budowle, pojazdy, urządzenia, pole bitwy, makiety miasteczek itp. Dzieci same mogły sp

 • W ramach współpracy z Fundacją Sempre&Frente uczniowie Szkoły Podstawowej w Niemcach wraz z opiekunem p. Małgorzatą Kot wzięli udział w  Festiwalu Aktywności Młodych, który odbył się w Lublinie w Trybunale Koronnym- 24.10.2017r. Więcej informacji w zakładce Projekty, MSL.

 • Od 16 do 24 października w  Ośrodku Edukacyjnym w Nasutowie, miała miejsce  wymiana młodzieży „BE AWARE ”  pomiędzy uczniami Szkoły Podstawowej w Niemcach, Krasieninie i Ciecierzynie  oraz rówieśnikami z Rumunii i Hiszpanii. Podczas minionego tygodnia młodzi ludzie mieli okazję przebywać w swoim towarzystwie, ale przede wszystkim wspólnie działać umacniając  przyjaźnie oraz zawierać nowe znajomości. Więcej informacji w zakładce Projekty, MSL.

 • Uczennica naszej szkoły, Paulina Adamczyk, rozpoczęła pracę w Parlamencie Dzieci i Młodzieży Województwa Lubelskiego. 24 października, młodzi parlamentarzyści spotkali się na pierwszym posiedzeniu, na którym z rąk Wojewody Lubelskiego, Przemysława Czarnka, odebrali nominacje i ustalili priorytety swoich działań.

 • 20.10.2017 r. – to ważna data w życiu uczniów klas pierwszych. W tym dniu uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej w Niemcach przez dyrektora p. Jerzego Wójcika. Przed zebranymi gośćmi- Dyrekcją Szkoły Podstawowej w Niemcach, Wójtem Gminy Niemce oraz licznie zgromadzonymi  rodzicami zaprezentowali  w części artystycznej swoje umiejętności  recytatorskie i  wokalne. Uroczystość zakończyły wspólne zdjęcia oraz słodki poczęstunek i niespodzianki od rodziców.

 • W dniach 18.10. 2017 r uczniowie klasy 3d i 5b uczestniczyli  w warsztatach plastycznych organizowanych przez Gminną Bibliotekę w Niemcach. Wykonywali prace przestrzenne z różnego rodzaju materiałów takich jak kapsle, plastikowe butelki, płyty CD itp. Hasło przewodnie zajęć to - stwórz niecodzienny przedmiot codziennego użytku. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością Z zapałem i zaangażowaniem tworzyli swoje dzieła.  Zajęcia te były dla nich dużą przyjemnością i wspaniała zabawą. Efektem są   ciekawe  prace typu przyborniki na kredki w kształcie pingwinków, świnek, zabawki : statki, czołgi, place zabaw, żyrafy z rolek po papierze , roboty itp. Można je zobaczyć na wystawie organizowanej przez Bibliotekę Gminną .

 • Marzenie artysty spełnia się za sprawą filmu Twój Vincent. Marzenie to spełniają także nasi uczniowie- uczestnicy zakończonego właśnie konkursu W kręgu polskiego filmu (wyniki IV edycji w zakładce B-ka- Konkursy).To oni 20 października (w piątkowe popołudnie), zasiedli w wygodnych fotelach lubelskiego Multikina, by obejrzeć głośny polski film, który podbija świat. Pełnometrażowa animacja malarska Twój Vincent to niezwykła historia życia i tajemniczej śmierci holenderskiego malarza. Dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Niemcach oraz Radzie Rodziców naszej szkoły za sponsoring.

 • Wymiana międzynarodowa „Be aware” w Ośrodku Edukacyjnym w Nasutowie, w której biorą udział uczniowie z trzech Szkół naszej Gminy- Niemiec, Krasienina i Ciecierzyna ruszyła pełną parą. Wszystkie zajęcia, w których uczestniczy też młodzież z Hiszpanii i Rumunii prowadzone są w języku angielskim. Do dziś-czwartego dnia wymiany odbyły się warsztaty i zajęcia w bardzo różnorodnych dziedzinach, między innymi: udzielanie pierwszej pomocy pod kierunkiem studentów medycyny, gra miejska w Lublinie, gry i zabawy integracyjne, rozpoznawanie problemów ekologicznych krajów partnerskich, nauka pracy z mapą i kompasem przeprowadzona przez zawodowych komandosów. Ciąg dalszy nastąpi...

 • 16 października w Szkole Podstawowej w Niemcach odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej. Z okazji święta szkolne chóry pod kierownictwem p. Olgi Skrzypczak -Kowalczyk wykonały okolicznościowe piosenki, a nauczyciele oraz pracownicy niepedagogiczni za swą pracę otrzymali Nagrody Dyrektora Szkoły.

 • 10 października, we wtorek uczniowie klasy III a i III e odwiedzili Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Ponieważ jest to jednocześnie fabryka, dzieci mogły zobaczyć jak robi  się bombki, jak się je maluje i suszy. Trzecioklasiści oglądali choinki i bombki z różnych krajów, podziwiali piękne, różnorodne ozdoby choinkowe. Potem mogli sami wykonać bombkę oraz kupić nietypowe ozdoby choinkowe, np. sowy, pingwiny, pieski, kotki, samochodziki i karoce. Wycieczka była bardzo kolorowa i pouczająca.

 • Spotkanie organizacyjne-10 października 2017 r. młodzież ze szkół z Niemiec, Krasienina i Ciecierzyna przyjechała na pierwsze spotkanie Wymiany Międzynarodowej do Nasutowa. To oni, nasi doświadczeni Strażnicy z Młodzieżowej Straży Leśnej będą gospodarzami i przewodnikami dla swoich rówieśników z Hiszpanii i Rumunii. Przed nimi tydzień nauki, zabawy oraz poznawania świata przyrody i kultury. Nowe wyzwania na pewno pobudzą kreatywność naszej młodzieży, zajęcia w języku angielskim pozwolą na szlifowanie języka, a zupełnie nowe miejsce warsztatów - Ośrodek Edukacyjny w Nasutowie spodoba się i naszym uczniom i gościom z Europy.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Niemcach
  ul. Szkolna 23
  21-025 Niemce


 • 817561594
  817561728

Galeria zdjęć