Czwartek 17.08.2017

• Zespół Szkół im. Ziemi Lubelskiej w Niemcach

Rok szkolny:

Witamy na naszej stronie

W skład Zespołu Szkół im. Ziemi Lubelskiej w Niemcach wchodzą:Szkoła Podstawowa i Gimnazjum

Wiadomości

• Specjalne wydanie szkolnego pisma KLEKS to ostatnie, przedwakacyjne działanie koła dziennikarskiego. Premiera  KLEKSA ABSOLWENTA miała miejsce 23 czerwca, podczas uroczystości zakończenia roku dla uczniów klas III gimnazjum. Czy nasze pismo spodobało się? Zerknijcie do albumu fotograficznego. Do zobaczenia po wakacjach.

• Jak co roku, zakończenie nauki dla uczniów klas III gimnazjum  miało  uroczysty charakter. Były nagrody, podziękowania, gratulacje i oczywiście świadectwa. Gimnazjalistom w tym niecodziennym dniu towarzyszyła dyrekcja, wychowawcy,  nauczyciele , rodzice i młodsi koledzy. Były uśmiechy, były również łzy  wzruszenia. Foto-relacja z tego, co działo się na szkolnej sali gimnastycznej 23 czerwca znajduje się w naszym albumie. Szerokiej drogi Absolwenci!

•  W Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Kto się lubi, a kto czubi, czyli roślinno-zwierzęce duety z naszych ogrodów" organizowanym przez Ogród Botanicznego UMCS  w kat.kl.4-6  nasze uczennice klas czwartych zdobyły trzy nagrody spośród sześciu przyznanych. Jesteśmy tym bardziej dumni, gdyż na konkurs wpłynęło 378 prac z placówek z całego województwa lubelskiego. I miejsce – dla  Judyty Szewczak za pracę „Motyl i tulipany”, Wyróżnienia  otrzymały: Zuzanna Goljanek za pracę „Nenufar i ważka” i Natalia Kądziela za pracę „Niezapominajki i biedronka”. Nasze uczennice koła plastycznego zostały zaproszone na uroczystość wręczania nagród. Gratulujemy !!! Nagrodzone prace można zobaczyć w Albumie fotograficznym a podsumowanie osiągnięć uczniów koła plastycznego w zakładce Nasze sukcesy.

• Koniec roku to szkolne żniwa. Uczniowie odbierają nagrody za ciężką i systematyczną pracę. Wójt Gminy Niemce nagrodził zdolnych i pracowitych, przyznając im stypendia. Uhonorowani zostali uczniowie, którzy odnieśli znaczący sukces naukowy, artystyczny lub sportowy. Uroczyste wręczenie stypendiów dla nagrodzonych gimnazjalistów z gminy Niemce odbyło się 21 czerwca w siedzibie naszej szkoły. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

Wiadomości

• Zespół Szkół im. Ziemi Lubelskiej w Niemcach